Anasayfa
Hakkımızda

PROJE KADROSU

Nefin Dinç, Proje Yöneticisi

Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir
Nefin Dinç Nefin Dinç, State University of New York at Fredonia'da yardımcı doçent olarak çalışmakta ve film yapımı üzerine dersler vermektedir. Bu projede Nefin Dinç eğitmen, içerik sorumlusu, film yapımcısı ve yönetmeni, projenin Türkiye'deki basın sözcüsü ve film dağıtımcısı olarak görev alacaktır. Ayrıca projenin sonundaki değerlendirme aşamasında da görev alacaktır. Türkiye'de film sektöründe, özellikle konulu filmlerde ve belgesellerde 12 yıldan uzun süre çalışan Nefin Dinç, Atlantik Film bünyesinde de görev aldı. Dördü Türkiye üzerine olan beş belgesel filmin yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlenen Nefin Dinç, bu belgesellerin yapımı sırasında bu projede yer alan şehirlerin çoğunu ziyaret etti. Kadın sorunları, göçmenler, Türkiye ile komşu ülkeleri arasındaki siyasi ilişkiler gibi önemli sosyal konuları işleyen belgeselleriyle çeşitli ödüller aldı. New York ve belgesel sinema üzerine eğitim aldığı Texas eyaletinde Türk film festivalleri düzenleyen Nefin Dinç, film dağıtımı konusunda da tecrübeye sahip.

Ted Schwalbe, Proje Yöneticisi

Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir
Ted Schwalbe Profesör Ted Schwalbe, State University of New York at Fredonia İletişim Bölümü'nün başkanlığını yürütüyor. Bu projede Ted Schwalbe'nin görevleri, projeyi yürütmek, bütçesini denetlemek, projeyi değerlendirmektir. Ted Schwalbe projenin Amerika Birleşik Devletleri ayağını organize edecek ve tanıtacak, ayrıca Amerika Birleşik Devletleri'nde projenin basın sözcülüğünü de yürütecektir. Profesör Schwalbe akademik çalışmalarını uluslararası medya alanında yürütmektedir ve Bulgaristan, Svaziland, Macaristan ve Namibya'da eğitim ve araştırma yapmak ıçin dört Fulbright bursu kazanmıştır. Ted Schwalbe ayrıca Arnavutluk, Bulgaristan ve Kıta Afrika'sında USIA desteğiyle gerçekleştirilen üç büyük projenin de proje yöneticiliğini yapmıştır. Bu ülkelerdeki ekiplerde yer alan Profesör Schwalbe, projelerin mali ve idari yönetimini üstlenmiştir. Bugüne kadar bu projeyle benzer ölçek ve genişlikte pek çok proje yönetmiştir. Profesör Schwalbe doktorasını Güney Kaliforniya Üniversitesi'nde yapmıştır.

Gamze Paker, Proje Yapımcısı

Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir
Gamze Paker Gamze Paker Atlantik Film'de yapımcı olarak çalışmaktadır. Projenin yapımcılığını yürütecek olan Gamze Paker projenin her aşamasında rol alacaktır. İstanbul Üniversitesi ve New York Üniversitesi'nde film yapımı eğitimi alan Paker, yüksek lisansı Paris'te INA-Sorbonne'da yine film üzerine yapmıştır. 1999 yılından beri İstanbul'da film sektöründe çalışan Gamze Paker, Atlantik Film'e 2002 yılında katılmıştır. Reha Erdem'in "Korkuyorum Anne" (2004) ve "Beş Vakit" (2006) filmlerinde yönetmen yardımcısı olarak çalışmış ve yapım ekibinde de görev almıştır. 2007 yılından beri Atlantik Film'de yapımcı olarak çalışan Gamze Paker, Reha Erdem'in "Hayat Var" filminde de yürütücü yapımcı olarak görev almıştır, çalışmalarına Reha Erdem'in projelerinde yardımcı yapımcı olarak devam etmektedir. Nefin Dinç'in "Öteki Kasaba" isimli, Türk-Yunan ilişkilerini konu alan belgesel projesinin de yapımcısıdır.

Orkun Tüzel, Web Sitesi Yöneticisi

Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir
Siteyle ilgili teknik konularda iletişime geçebilirsiniz.
 
Telif Hakkı © 2019 Open Source Matters. Tüm Hakları Saklıdır.
Joomla! GNU/GPL lisansı altında özgür bir yazılımdır.